Megsemmisítették az Iszlám Állam katonáit Palmürában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVasárnapra visszaszerezte az ellenőrzést a szíriai hadsereg Palmüra felett. A 2015 májusa óta az Iszlám Állam (IS) ellenőrzése alatt álló város elleni ostrom még pénteken kezdődött - írja az Index.
Palmüra visszavétele ugyanis Bassar Aszad elnök katonai pozícióinak megerősödéséről is szól, és az orosz légierő beavatkozásának sikereként is értékelhető. A Ria Novosztyi szerint az IS minden katonáját, aki a városban rekedt, megsemmisítettek, a többiek az elmúlt két napban elhagyták a várost.


