BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bajnokok Ligája-döntőbe jutott a Győr

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A címvédő Győri Audi ETO KC 26-20-ra legyőzte a román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati, első játéknapján.

A győriek közül hárman hiányoztak: a cseh Jana Knedlikova bokasérülés, Tomori Zsuzsanna és a norvég Nora Mörk pedig térdműtét után gyógyul. Utóbbit benevezték a találkozóra, de csak azért, hogy testközelből, a kispadról nézhesse az elődöntőt.

A kiváló hangulatú mérkőzés az ETO két góljával, illetve Isabelle Gulldén kihagyott büntetőjével kezdődött. Ambros Martín vezetőedző ezúttal nem irányítóként, hanem balszélsőként számított Görbicz Anitára, aki már a hetedik percben betalált, majd elhibázott egy hétméterest.

A gyõri Nycke Cornelia Groot (j), és Marit Malm Frafjord, a román csapat játékosa a nõi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntõjében
Forrás: MTI Fotó/Illyés Tibor

A bukarestiek a 11. percben voltak eredményesek először, mert klasszis balátlövőjük, Cristina Neagu korábban három lövést is elrontott. Mindezek ellenére a Győr nem tudott háromgólosnál nagyobb különbséget kialakítani, de ez nem a játékmesteren múlt: Nycke Groot remekül irányította a győrieket, ezzel nagyban hozzájárult a hatékony támadásokhoz.

A szünethez közeledve a magyar csapat elkövetett néhány hibát – védekezésben is, de leginkább támadásban -, ennek ellenére két góllal vezetett harminc perc után, mivel a románok a hajrában kétszer is a kapufát találták el.

A Knedlikova hiánya miatt jobbszélsőt játszó Mireya González egymás után két lövést elrontott, de társai sem céloztak már olyan pontosan, mint korábban, mivel az ellenfél egyre keményebben védekezett. Neagu vezérletével a 42. percben egyenlített a CSM Bucuresti (16-16), ezt követően azonban két győri találat, majd a cserekapus Kiss Éva jóvoltából egy hárított büntető következett, Görbicz pedig visszaállította a háromgólos különbséget.

A bukarestiek időkérése után a kapuba visszatérő Kari Aalvik Grimsbö két lövést védett, csapata az 51. percben először vezetett néggyel, majd tovább nőtt az előny (22-17). Négy perccel a vége előtt Eduarda Amorim az üres kapuba lőtt, ezzel eldőlt a meccs, amit végül hat találattal nyertek meg a szinte végig kiválóan védekező győriek.

Eredmény, elődöntő:

Győri Audi ETO KC-CSM Bucuresti (román) 26-20 (12-10)

a legeredményesebb játékosok: Groot 7, Oftedal, Görbicz 5-5, Amorim 4, illetve Neagu 6, Manea, Kurtovic 4-4, Mehmedovic 3

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.