Közélet

Több tízmilliós munkaszimulátort kapott a Pécsi Tudományegyetem

A berendezéssel elsősorban a munka világába visszatérő dolgozók fizikai és szellemi kompetenciáit tudják mérni.

A magyar kormány célja a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számának növelése, a felsőoktatás teljesítményelvű átalakítása, a kutatói utánpótlás megerősítése, továbbá, hogy a diákok versenyképes tudást szerezzenek – jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára. Vitályos Eszter a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjában (PTE-KK) rendezett eseményen mondott beszédet,

amelyen egy korszerű, mintegy 50 millió forint értékű munkaszimulátor-rendszert adtak át az egyetem Munkatudományi és Foglalkozásegészségügyi Kiválósági Központjának részére.

A berendezéssel elsősorban a munka világába visszatérő dolgozók fizikai és szellemi kompetenciáit tudják mérni.

Vitályos Eszter, az európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár

Az államtitkár hangsúlyozta, 2019-ben további fejlesztések várhatóak az iskolákban és az egyetemeken.

Tavalyhoz képest idén 18 milliárd forinttal, 2010-hez képest pedig 606 milliárd forinttal többet fordítunk az oktatásra

– idézte fel Vitályos Eszter, jelezve azt is, hogy ehhez hazai és európai uniós forrásokat is felhasználnak.

Álláspontja szerint az oktatásra és nevelésre fordított források befektetést jelentenek a jövőbe, „a magyarság jövőjébe”. Az erre a célra fordítható több mint 22 milliárd forintos uniós és hazai forrásból mintegy 3,4 milliárd forinttal támogatja a kormány a pécsi oktatási fejlesztéseket – közölte.

Sebestyén Andor, a klinika elnöke a munkaszimulátor-rendszer jelentőségét kiemelve arról beszélt, hogy az elmúlt években Magyarországon egyre több álláshely jön létre, nő a foglalkoztatottság, a munkáltatók keresik a megfelelő munkavállalókat nemcsak a fiatalok, de az idősebb korosztály tagjai között is.

Az új berendezéssel a mindenkori munkavállalók lehetőségeit, fizikai és szellemi képességeit tudják felmérni, így biztosítva számukra a legoptimálisabb munkaerőpiaci elhelyezést

– mondta. Az átadón Miseta Attila rektor is méltatta a beruházást.

Az eseményen a PTE, a Budapesti Műszaki Egyetem Ergonómia és Pszichológia Tanszék Foglalkozási Rehabilitációs Kutató Központja, valamint a képességvizsgáló rendszert fejlesztő Innomed Medical Zrt. együttműködési megállapodást írt alá a munkaszimulátorral végzett kutatások és fejlesztések összehangolásáról.

munkaszimulátor felsőoktatás PTE
Kapcsolódó cikkek