BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több tízmilliárdba kerülhet a külföldi nyelvtanulást segítő program

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A program részleteit még nem dolgozták ki, de pályázati rendszert terveznek, amelyben csoportos iskolai és egyéni pályázásra is lesz majd lehetőség.

Évente 140 ezer diákot érint és 90 milliárd forintba kerülhet a 9. és a 11. évfolyamra járó tanulók kétszer kéthetes külföldi nyelvi kurzusa

– közölte az emberi erőforrások minisztere kedden budapesti sajtótájékoztatón.

Kásler Miklós azt mondta, hogy a kétszer kéthetes, nyelvi környezetben tanulás reális lehetőséget biztosít a diákoknak arra, hogy használható nyelvtudásra tegyenek szert.

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere
MTI/Koszticsák Szilárd

Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) oktatásért felelős államtitkára elmondta:

a program részleteit még nem dolgozták ki, de pályázati rendszert terveznek,

amelyben csoportos iskolai és egyéni pályázásra is lesz majd lehetőség. A program a 2020-2021-es tanévtől indul.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.