Új EU-csúcsot hívtak össze az oltási kampányok összehangolására
A koronavírus-járvány elleni küzdelem jobb összehangolása miatt Charles Michel, az Európai Tanács elnöke csúcstalálkozót hívott össze január 21-re.
MTI
2021.01.08, 15:38
Megosztom a cikket
A koronavírus-járvány elleni küzdelem jobb összehangolása érdekében Charles Michel, az Európai Tanács elnöke csúcstalálkozót hívott össze január 21-re – közölte Barend Leyts, Michel szóvivője pénteken.
Leyts azt is közölte, hogy a koronavírus-járvány visszaszorítását célzó intézkedések koordinációjáról szóló, videókonferencia keretében tervezett csúcstalálkozó 18 órakor kezdődik.
Információk szerint a virtuális EU-csúcs várhatóan a tagországok oltási kampányának összehangolására összpontosít majd.
Fotó: MTI/EPA/AFP/John Thys
Az Európai Unió mind a 27 tagállamában egységesen december 27-én, vasárnap kezdődött meg a lakosság koronavírus elleni összehangolt beoltása, miután az Európai Bizottság néhány nappal korábban engedélyezte a német BioNTech és az amerikai Pfizer gyógyszeripari vállalat által kifejlesztett vakcina európai alkalmazását.
Azóta a szintén amerikai Moderna vakcináját is jóváhagyták, és 300 millió helyett 600 millió adag oltóanyag beszerzéséről állapodtak meg a Pfizer és a BioNTech vállalatokkal.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.