Az ideiglenes jelleggel létrehozott Kormányzati Érkeztető Rendszer (KÉR) 2015. január 1-jétől 16,56 millió darab papír alapú postai küldeményt, 166 millió oldalnyi dokumentumot dolgozott fel a Magyar Posta Zrt. Budapest VIII., Kőbányai út 14-18. szám alatti logisztikai központjában - mutat rá közleményében a Belügyminisztérium.

Fotó: Mohai Balázs

A feldolgozott küldemények száma napjainkra jelentősen csökkent, az eltelt időben végrehajtott informatikai fejlesztések pedig lehetővé tették, hogy az érintett intézmények önállóan érkeztessék, majd hiteles elektronikus iratokká alakítsák a papír alapon érkező küldeményeket, ezért a kormány úgy döntött, hogy a KÉR-t ebben a formájában ütemezetten megszünteti - közölte a tárca.

Mint írták, a Jelen nevű internetes oldal 2021. szeptember 4-én közzétett közlése a megszüntetést - tévesen - annak hallgatólagos beismerésének tekintette, hogy a KÉR csődöt mondott, mit több, azt "senki nem használta, annyira szar volt". A közlést jegyző Ónody-Molnár Dóra szerint a rendszer megszüntetését már egy tervezési hiba előre vetítette, hiszen az "érkeztető központot kihelyezték egy agglomerációs településre".

Józsefváros nem az agglomeráció része. A 16,56 millió darab ügyirat intézése nem csőd, 166 millió oldalnyi dokumentum digitalizálása a rendszer használata nélkül ilyen gyorsan, pontosan és hatékonyan nem történhetett volna meg. A KÉR létrehozására és működtetésére fordított források többszörösen megtérültek az ügyintézési idő lerövidülésével, az ügyfelek adminisztrációs terheinek csökkenésével, az eljárások és a szervezeti folyamatok egyszerűbbé válásával.

Nyilvánvaló tények nem vitathatóak - állapítja meg a Belügyminisztérium. A Jelen és Ónody-Molnár Dóra, valamint az irományát minden fenntartás nélkül másodközlő Alfahír, Civilhetes, Index, K-Monitor, Ma, Minuszos, Napi, Nyugati Fény, Telex, 168 óra és 444 nevű internetes portálok lebecsülik olvasóikat azzal, hogy valótlan információkat tesznek közzé.