A franciákkal is szorosabbra fűznék kapcsolataikat a csehek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz új cseh kormány európai ügyekért felelős minisztere, Mikuláš Bek szerint Csehország arra fog törekedni, hogy szorosabb kapcsolatokat építsen ki a visegrádi négyeken kívüli államokkal abban az évben, amikor átveszi az Európai Unió soros elnökségét, számolt be róla a Radio Prague International.

Bek az Európai Bizottság brüsszeli székházában elmondta, Franciaország új partnere lehet Csehországnak, mivel mindkét ország lobbizott a nukleáris beruházások támogatásáért.
A portál azt írja, az előző, Andrej Babis vezette cseh kormány nagy hangsúlyt fektetett a visegrádi négyekkel való együttműködésre.


