BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nemzeti gyászidőszak idején rendeztek partit a Downing Streeten

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Fülöp herceg temetése előtti napon két összejövetelt is tartottak a Downing Street 10-ben. A miniszterelnöki hivatal levélben kért bocsánatot a királynőtől a tiszteletlenség miatt.

Folytatódik a brit miniszterelnöki hivatalt érintő botrányok sora. A 2020. tavaszán tartott hivatali partikról készült fotók megjelenése után újabb illegális parti miatt főhet Boris Johnson feje. A brit Telegraph lap szerint a Fülöp herceg temetése előtti éjszakán, 2021. április 16-án két partit is megrendeztek a brit miniszterelnöki hivatalban, a Downing Street 10.-ben – írta az Index

Boris Johnson miniszterelnök egyik partin sem volt jelen, ettől függetlenül a történtek ismét kellemetlen fényt vetnek hivatalára. Ráadásul mindez azért is érinti kínosan a brit miniszterelnökséget, mert a herceg halála után egészen a temetésig tartó nemzeti gyászidőszakot hirdettek az Egyesült Királyságban.

Fotó: ADRIAN DENNIS / AFP

A sajtóhírekre reagálva, a miniszterelnök szóvivője elnézést kért az összejövetelek megrendezése miatt. 

Hangsúlyozta, hogy a miniszterelnöki hivatal hivatalos levélben kért bocsánatot a királynőtől.

A Munkáspárt vezetője, Sir Keir Starmer azonban élesen kritizálta a kormányt, úgy véli, a miniszterelnöknek nem csak bocsánatot kellett volna kérnie királyi palotától, hanem le kellene mondania. Álláspontja szerint Boris Johnson az ehhez hasonló összejövetelekkel megfosztja méltóságától a miniszterelnöki hivatalt.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.