BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Harcok folytak éjjel Európa legnagyobb atomerőművéért

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Oroszország közölte, hogy meghiúsította az ukrán kísérletet a zaporizzsjai atomerőmű elfoglalására.

Oroszország védelmi minisztériuma szombaton közölte, hogy az ukrán erők péntek este támadást kíséreltek meg a zaporizzsjai atomerőmű elfoglalása érdekében a létesítmény ellen. A tárca szerint

egy több mint 250 fős ukrán haditengerészeti erő helyi idő szerint pénteken 23 óra körül megpróbált partra szállni a dél-ukrajnai zaporizzsjai atomerőműhöz közeli tó partján. Ott azonban katonai helikopterek és vadászgépek segítségével meghiúsították a támadást.

Zaporizhzhia Nuclear Power Plant
Fotó: Dmytro Smolyenko / AFP

Moszkva szerint az ukrán haditengerészet több mint 250 katonája próbált partra szállni a közeli tó partján – írta a Reuters.

Kijev és Moszkva az elmúlt hónapokban többször vádolta egymást az erőmű – Európa legnagyobb, atomenergiával működő létesítménye – elleni támadások miatt. Az erőművet márciusban foglalták el az orosz erők, de az továbbra is az ukrán elektromos hálózatra csatlakozik, és ukrán személyzet működteti. A NAÜ a héten küldöttséget küldött az atomerőműbe, mivel attól tartanak, hogy egy Csernobilhoz hasonló nukleáris katasztrófát idézhet elő a katonai konfliktus.

 

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.