BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mentőszolgálat: a betegek állapotának súlyossága az egyetlen, ami dönt az ellátás sorrendjében

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője közleményben cáfolta azokat a híreket, miszerint a társadalmi helyzet vagy ismertség alapján szelektálnának a betegek között. Győrfi Pál kijelentette, hogy a mentés során mindenki egyenlő. Hozzátette, valóban létezik az emlegetett VIP-kód a mentéseknél, de ez a mentés utáni adminisztrációnál vezetik fel, és a jelentése, hogy az adott betegnek volt-e egészségügyi VIP-kártyája.

Az életmentésben mindenki egyenlő – szögezte le az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek hétfőn eljuttatott közleményben.

20220921 Budapest 
OMSZ  Országos Mentőszolgálat 
mentő  mentőautó

Fotó: Vémi Zoltán  VZ  Világgazdaság  VG 
20220921 Budapest OMSZ  Országos Mentőszolgálat mentő  mentőautóFotó: Vémi Zoltán  VZ  Világgazdaság  VG
Fotó: Vémi Zoltán / Világgazdaság

Győrfi Pál azt írta, az elmúlt napokban fokozott figyelem irányult az Országos Mentőszolgálat működésére, egy országosan ismert művész súlyos rosszullétével összefüggő mentésirányítási hiba kapcsán felmerült a betegek ellátási sorrendjének kérdése is. 

A szóvivő korábban a sajtóban nyilatkozva jelezte, hogy vizsgálat indult a Gálvölgyi János színművész rosszulléte utáni riasztás fogadása ügyében.

Fontosnak tartjuk leszögezni, hogy ahogy egy balesetnél sem a sérültek társadalmi helyzete vagy ismertsége, hanem az állapotuk súlyossága határozza meg az ellátás sorrendjét, úgy a segélyhívások fogadása utáni intézkedéseknél is kizárólag a beteg állapota, az ellátás sürgőssége alapján riasztjuk a mentőegységeket

– fogalmazott Győrfi Pál.

Kitért arra is, hogy a mentési dokumentációban szereplő VIP-adat kizárólag a feladat elvégzése után szükséges dokumentációs, jelentési kötelezettséget szolgálja, hiszen az Országos Mentőszolgálat mint közfeladatot ellátó egészségügyi intézmény a munkájáról, a feladatellátásáról meghatározott szempontok alapján rendszeres és eseti jelentéseket tesz az illetékes szervek felé.

Amennyiben a betegellátást követő adminisztráció során a beteg jelzi, hogy a kormányzati igazgatásról szól 2018. évi törvényben meghatározott közszolgálati alapnyilvántartás részét képező egészségügyi VIP-kártyája van, azt az adatlapon jelöljük, a jelentésben szerepeltetjük

– írta közleményében.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.