Marihuánát hozott a postás a norvég miniszternek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságJonas Gahr Store norvég miniszterelnök tévedésből marihuánát kapott postán – közölte a Dagens Næringsliv című újság. Az eset január 31-én történt, amikor egy borítékot szállítottak a miniszterelnöki hivatalba.

A kormányfői hivatalhoz érkező levelek először a minisztérium biztonsági és szolgálati recepciójára kerülnek, majd röntgenfelvétellel szkennelik. A vizsgálat kimutatta, hogy a boríték orvosi kannabiszt tartalmazott. A borítékot a rendőrség lefoglalta. Norvégiában a kannabisz csak gyógyászati célokra legális, más célra nem vásárolható meg.


