BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fónagy János átadta a Magyar Érdemkereszt kitüntetéseit

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Fónagy János a magyar államalapítás alkalmából átadta dr. Dietz Ferencnek, a Gábor Dénes Egyetem elnökének a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét. A Nemzetgazdasági Minisztérium miniszterhelyettese az ünnepségen kiemelte, hogy „Szent István egy olyan országot épített, amely több mint ezer éve otthont és biztonságot ad a magyarságnak”.

Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium miniszterhelyettese pénteken állami kitüntetéseket adott át augusztus 20., a magyar államalapítás és az államalapító Szent István király emlékünnepe alkalmából. Fónagy János köszöntőbeszédében kiemelte: „Szent István egy olyan országot épített, amely több mint ezer éve otthont és biztonságot ad a magyarságnak, amely a kereszténységre, a nemzeti identitásra és szuverenitásra, ugyanakkor más nemzetek tiszteletére is épül.”

Budapest, 2023. október 19.Fónagy János parlamenti államtitkár az Érd és Budafok határába tervezett logisztikai és ipari parkról tartott sajtótájékoztatón a Gazdaságfejlesztési Minisztériumban 2023. október 19-én.MTI/Lakatos Péter, Fónagy János átadta a Magyar Érdemkereszt kitüntetéseit
Fónagy János átadta a Magyar Érdemkereszt kitüntetéseit / Fotó: Lakatos Péter / MTI

A miniszterhelyettes hangsúlyozta: a Szent István által lerakott szilárd alapok védelme érdekében talán soha nem volt annyira fontos a magyarság egysége, mint napjainkban. A magyar nemzet egységének megőrzése nélkül ugyanis a nemzetállam megmaradása, politikai és gazdasági szuverenitásának megőrzése elképzelhetetlen. Fónagy János hozzátette: Szent István amellett, hogy rendet, biztonságot és hitet hagyott örökül, jövőképet is adott az országnak. Élete útmutatóként szolgál: szavak helyett tettek, ígéretek helyett munka. Éppen ezért az ő ünnepe a legjobb alkalom azok elismerésére, akik munkájukkal, hivatásukkal hozzájárulnak Magyarország fejlődéséhez, Szent István országának továbbépítéséhez.

A Nemzetgazdasági Minisztérium ünnepségén 

Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke. 

A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetését vehette át

  • Geszler Norbert és Mózes Zoltán építészmérnökök,
  • Borsodi Péter, a West Hungária Bau Kft. osztályvezetője,
  • Gottwald Sándor, a Gottwald Kft. ügyvezetője,
  • valamint Menyhárt László, a WHB Építő Kft. ügyvezető igazgatója.

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Fonay Tibor, a Magyar Posta Zrt. Humánerőforrás Főigazgatóságának operatív elemzési osztályvezetője, Kovács Annamária, a Magyar Posta Zrt. Üzleti Értékesítési Igazgatóságának kiemelt ügyfélkapcsolati és értékesítési osztályvezetője, valamint Papp László, a Magyar Posta Zrt. Kelet-magyarországi Igazgatósága Nyíregyháza 1. postájának körzeti postavezetője.

Nagy a készülődés augusztus 20. körül, megkezdődtek a lezárások 

Már augusztus 15-én érvénybe léptek az augusztus 20-i nemzeti ünnephez kapcsolódó korlátozások a fővárosban, melyek a közösségi közlekedést is érintik. A Lánchidat például augusztus 15-én, 0:01-től augusztus 21-én, szerdán 6 óráig átadják a gyalogosoknak, a híd járdáját lezárják. Augusztus 20-án 20 órától a gyalogosforgalom elől is lezárják a hidat. A lezárások részletes menetrendjét a Világgazdaság ebben a cikkben írta meg.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.