Egy borítékot kézbesítettek szerdán a szlovák kormányhivatalba Robert Fico kormányfőnek címezve, amelyben töltény volt – számolt be a Plus 7 dí.
A boríték ismeretlen feladótól érkezett, az Alkotmányos Tisztviselőket Védő Hivatal illetékesei találták meg a beérkező küldemények reggeli ellenőrzése közben.
Miután a küldemény gyanússá vált, röntgenvizsgálattal erősítették meg, hogy a borítékban töltény van.
A Paraméter szemléje szerint a Pozsony megyei rendőrség szóvivője, Michal Szeiff megerősítette az eset tényét, és hozzátette, az Alkotmányos Tisztviselőket Védő Hivatal illetékeseinek kezdeményezésére a Pozsony megyei rendőrség foglalkozik az üggyel.
Korábban a Világgazdaság megírta, hogy terrortámadássá minősítették át a vádakat a Robert Fico elleni májusban elkövetett merénylet ügyében. A beszerzett bizonyítékok alapján minősítették át a merényletet terrortámadássá.
Robert Fico ellen május 15-én, a pozsonyi kabinet Nyitrabányán tartott kihelyezett ülése után követtek el fegyveres merényletet. Juraj Cintulát, aki négy lövéssel sebesítette meg életveszélyesen a miniszterelnököt, a bazini székhelyű különleges bíróság eredetileg előre megfontolt gyilkosság kísérletének vádjával helyezte letartóztatásba. A szlovák kormányfő később visszatért oda, ahol a kihelyezett kormányülés után meglőtték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.