BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Végre megtudjuk, ki ölte meg Kennedyt – Trump nyilvánosságra hozza a titkos iratokat

Az eset máig az Egyesült Államok történetének egyik legsúlyosabb kollektív traumája, amely rengeteg összeesküvés-elméletnek adott táptalajt. Donald Trump az első elnöki ciklusa alatt is ígéretet tett arra, hogy nyilvánosságra hozza a Kennedy-gyilkosság minden anyagát, de akkor az FBI és a CIA kérésére ez mégsem történt meg.

Az amerikai kormány ma mintegy 80 ezer oldalnyi aktát hoz nyilvánosságra a Kennedy-gyilkosságról. John Fitzgerald Kennedyt (JFK) 1963. november 22-én, Dallasban lőtték agyon: a merényletet Lee Harvey Oswald követte el, aki nem sokkal később szintén erőszakos halált halt.

President John F Kennedy in the presidential limousine before his assassination Végre megtudjuk, ki ölte meg Kennedyt – Trump nyilvánosságra hozza a titkos iratokat
A Kennedy-gyilkosság rengeteg összeesküvés-elméletnek adott táptalajt / Fotó: Photo12 via AFP

Az AP emlékeztet: JFK halálának körülményei évtizedek óta foglalkoztatják az amerikai társadalmat, és az amerikaiak többsége kételkedik a hivatalos magyarázatban. Az eset máig az Egyesült Államok történetének egyik legsúlyosabb kollektív traumája, amely rengeteg összeesküvés-elméletnek adott táptalajt.

Donald Trump az első elnöki ciklusa alatt is ígéretet tett arra, hogy nyilvánosságra hozza a Kennedy-gyilkosság minden anyagát, de akkor az FBI és a CIA kérésére ez mégsem történt meg. Idén januárban Donald Trump elnöki rendeletben intézkedett a John Fitzgerald Kennedy, a Robert Kennedy és a Martin Luther King elleni merényletek minden aktájának nyilvánossá tételéről. 

Sőt, a múlt hónapban az FBI közölte, hogy az utasításnak való megfelelés érdekében végzett kutatások során mintegy 2400 új, a gyilkosságokkal kapcsolatos aktát találtak. Érdemes megemlíteni, hogy az ügyről politikai drámát készítő Oliver Stone üdvözölte Donald Trump döntését.

Megvan a CIA új vezetője – rábólintott a szenátus

A kongresszus felsőházának megerősítő szavazásán John Ratcliffe 74 igen és 25 nem szavazatot kapott, ami azt jelenti, hogy több mint húsz demokrata szenátor is jóváhagyta Donald Trump jelöltjét a CIA igazgatói pozíciójára. John Ratcliffe Donald Trump első elnökségének idején a Nemzeti Hírszerzés igazgatói pozícióját töltötte be, azt megelőzően az amerikai kongresszus republikánus párti képviselőjeként dolgozott.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.