Az amerikai kormány ma mintegy 80 ezer oldalnyi aktát hoz nyilvánosságra a Kennedy-gyilkosságról. John Fitzgerald Kennedyt (JFK) 1963. november 22-én, Dallasban lőtték agyon: a merényletet Lee Harvey Oswald követte el, aki nem sokkal később szintén erőszakos halált halt.
Az AP emlékeztet: JFK halálának körülményei évtizedek óta foglalkoztatják az amerikai társadalmat, és az amerikaiak többsége kételkedik a hivatalos magyarázatban. Az eset máig az Egyesült Államok történetének egyik legsúlyosabb kollektív traumája, amely rengeteg összeesküvés-elméletnek adott táptalajt.
Donald Trump az első elnöki ciklusa alatt is ígéretet tett arra, hogy nyilvánosságra hozza a Kennedy-gyilkosság minden anyagát, de akkor az FBI és a CIA kérésére ez mégsem történt meg. Idén januárban Donald Trump elnöki rendeletben intézkedett a John Fitzgerald Kennedy, a Robert Kennedy és a Martin Luther King elleni merényletek minden aktájának nyilvánossá tételéről.
Sőt, a múlt hónapban az FBI közölte, hogy az utasításnak való megfelelés érdekében végzett kutatások során mintegy 2400 új, a gyilkosságokkal kapcsolatos aktát találtak. Érdemes megemlíteni, hogy az ügyről politikai drámát készítő Oliver Stone üdvözölte Donald Trump döntését.
Megvan a CIA új vezetője – rábólintott a szenátus
A kongresszus felsőházának megerősítő szavazásán John Ratcliffe 74 igen és 25 nem szavazatot kapott, ami azt jelenti, hogy több mint húsz demokrata szenátor is jóváhagyta Donald Trump jelöltjét a CIA igazgatói pozíciójára. John Ratcliffe Donald Trump első elnökségének idején a Nemzeti Hírszerzés igazgatói pozícióját töltötte be, azt megelőzően az amerikai kongresszus republikánus párti képviselőjeként dolgozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.