BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagy volt a baj Debrecenben – többen kórházba kerültek

Tűz ütött ki egy debreceni társasházban. Negyven embernek kellett ideiglenesen elhagynia az otthonát.

Egy tizenhat emeletes társasházban történt meg a baj. Negyven embernek kellett ideiglenesen elhagynia az otthonát szombat este Debrecenben – számolt be a Haon.

Nagy volt a baj Debrecenben – többen kórházba kerültek
Tűz ütött ki egy debreceni társasházban / Fotó: Debrecenben Hallottam / Facebook

A lángok a Bethlen utcai társasház szemétledobójában csaptak fel. A füst pillanatok alatt beterítette az épületet, a felső szinteket a tűzoltók azonnal kiürítették.

„Az épület füsttel telítődött, a debreceni hivatásos tűzoltók a füst miatt a nyolcadik emelet alatti szinteken lakók elzárkózását rendelték el” – közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A kimenekítés során összesen negyven embernek kellett ideiglenesen elhagynia az otthonát. A debreceni hivatásos tűzoltók egy vízsugárral fékezték meg a lángokat, majd szellőztetést végeztek az épületben.

A mentők öt embert kórházba szállítottak kivizsgálásra. 

A tűz keletkezésének pontos okát még vizsgálják.

Csaknem húszórányi munka után a tűzoltók megfékezték a lángokat Kerepesen, ahol egy hulladéklerakóban gyulladt meg a szemét a település külterületén szombaton, a déli órákban – írta meg a Világgazdaság.

Korábban lapunk arról is beszámolt, hogy egy hulladéklerakó telep lángra kapott Kerepes külterületén. A gödöllői hivatásos tűzoltók érkeztek elsőként a helyszínre.

Mintegy tízezer négyzetméternyi terület több mint fele kapott lángra, éjszaka kétezer négyzetméteren még lánggal égett a hulladék.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.