Ö ntik a befektetők a pénzt a mesterséges intelligenciával (MI) foglalkozó SenseTime nevű hongkongi cégbe – közölte a CNBC. A komputeres képfelismerés fejlesztésében kiemelkedő vállalat csütörtökön jelentette be, hogy 620 millió dollárt gyűjtött, a pénzt olyan befektetők adták össze, mint például a Fidelity International, a Hopu Capital, a Silver Lake és a Tiger Global, de a csipgyártással foglalkozó Qualcomm kockázatitőke-alapja is beszállt. A frissen bevont forrást kutatás-fejlesztésre, valamint szakembergárdájuk további erősítésére fordítják – közölte a SenseTime. A cég saját értékét már 4,5 milliárd dollár körülire teszi, ami azt jelenti, hogy a világ egyik legértékesebb MI-fejlesztő startupjáról van szó.
Néhány hónappal korábban közölték, hogy az Alibaba, a kínai Suning.com kiskereskedelmi cég és a Temasek Holdings szingapúri állami vállalat is 600 millió dollárt fektetett be a SenseTime-ba. Ha mindehhez még hozzászámítjuk a tavaly gyűjtött 410 millió dollárt, akkor kiderül, hogy a startup most már 1,6 milliárd dollár tőkét vont be.
A SenseTime 2017-ben vált nyereségessé. Az utolsó három esztendőben évi 400 százalékkal nőtt. A cég szerződésállományának értéke májusig a tízszeresére gyarapodott.
A hongkongi startup MI-alapú technológiái képesek arcok, jelek és képek felismerésére, de kiválók a videóelemzés terén is. Ezek a technológiák felhasználhatók az intelligens városok fejlesztésében, az online szórakoztatóiparban, az önvezető autók gyártásánál, továbbá a pénzügyek és a kiskereskedelem területén is. A kínai hatóságok a cég technológiáját alkalmazzák a bűnügyi nyomozásokban is a személyek azonosítására. A SenseTime-nak több mint hétszáz ügyfele van, köztük a távközlési óriás China Mobile, a Huawei és a Xiaomi.
A vállalat nemrég megállapodott a sanghaji metróhálózat üzemeltetőjével is a metróközlekedés mesterséges intelligenciával történő megfigyeléséről, illetve Csengtu városával egy regionális központ létrehozásáról. A cég az Alibabával és a Hongkongi Tudományos és Technológiai Parkkal közösen létrehozta a HK MI-laboratóriumot, amely Hongkongot innovációs központtá kívánja átalakítani. Mivel a tehetséges munkaerő felkutatása vált ezen cégek legnagyobb problémájává, a SenseTime sokat költ arra is, hogy a következő nemzedék kínai diákjaiban érdeklődést keltsen a terület iránt.
A cél a világelsőség
Kína korábban bejelentette, hogy 2030-ig az MI terén világelsővé akar válni. A kínai cégek, mint a Baidu, az Alibaba, a Tencent, a Didi Chuxing, a Meituan-Dianping és az iFlytek már mind aktívan foglalkoznak a mesterséges intelligenciával. | VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.