BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tavasszal már a Török Áramlaton keresztül jön a gáz

Gyors tempóban épül a Török Áramlat gázvezeték szerbiai szakasza. A fővezeték Törökországból Szerbián keresztül Magyarország irányába szállítja majd a földgázt. A tervek szerint a törökországi rész 2019 végén üzemképes lesz, és évi 31,5 milliárd köbméter gázt tud majd továbbítani. A teljes szerbiai szakasz is elkészül 2020 tavaszáig, legalábbis ezt tervezik. Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök is úgy nyilatkozott a napokban, hogy májusban már megindulhat a földgáz szállítása Magyarországig.

Szerbiában naponta átlagosan mintegy öt kilométernyi csővezetéket fektetnek le. A Török Áramlat 403 kilométeres szakasza szeli át az országot. A vezeték tengeri szakaszának építését a Gazprom orosz gázipari cég 2017-ben kezdte meg az orosz partoknál, és 2018-ban fejezte be Törökország európai partjánál. Ennek a folytatása zajlik most Szerbiában.

Szerbiában az átlagfizetés nem éri el az 500 eurót sem, viszont a Török Áramlat csővezetékének kiépítésén dolgozó hegesztők 4000–7000 eurót is megkeresnek. Muszáj volt ilyen magas béreket felkínálni a speciális hegesztőtechnikát ismerő szakembereknek, mert eddig többnyire külföldön dolgoztak, és csak ilyen kiemelkedő bérekért jöttek haza. Az említett 403 kilométeres szakaszon 50 ezer tonnányi csővezetéket kell összehegeszteni. Szerbiában azt is bejelentették, hogy az év végéig újabb 100 millió köbméterrel töltik fel az udvarnoki tárolót, és az eddigi 450 millió köbméternyi mennyiséget megnövelve 550 millió köbméter gáztartalék lesz benne. Megkezdődtek a tároló bővítésének munkálatai is, és Bánátban egy másik ilyen létesítményt is megépítenek.

A csővezetéken dolgozó hegesztők

7000

eurót is kereshetnek

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.