BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erőszakba torkolltak a kötelező vakcinázás elleni tüntetések Görögországban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A békésnek indult demonstrációk estére erőszakba torkollottak a görög fővárosban.

Becslések szerint mintegy hétezren tüntettek Athénban az egészségügyi dolgozók kötelező koronavírus vakcináztatása ellen. A görög kormány határozata szerdán lép életbe, s az egészségügyi dolgozók oltásán kívül előírja, hogy akik nincsenek beoltva, azok nem léphetnek be az éttermek belső termeibe, a bárokba, a kávézókba és a mozikba.

 

A rendelet értelmében amennyiben a járvány súlyosbodik, akkor mindenki számára kötelezővé tehetik az oltást. A görög kormány döntését azzal indokolta, hogy a kórházakba került és lélegeztetésre szoruló koronavírus fertőzöttek 99 százaléka nincs beoltva.

A 10,7 millió fős Görögországban több mint 5,7 millióan már beoltatták magukat. Ugyanakkor a koronavírus delta variánsa továbbra is erőteljesen terjed. Vasárnapi közlés szerint az utolsó huszonnégy órában 1 500 új esetet regisztráltak és meghaladja a háromszázat a lélegeztetőgépre szorulók száma.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.