BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Megállíthatatlanul terjed a járvány – 10 millió eurót különítettek el a védekezésre Szlovákiában

Újabb településen igazolták a száj- és körömfájás jelenlétét, ezért a Robert Fico vezette kabinet egy nagyobb összeget zárolt a védekezésre. Ezt a belügyi tárca használja majd fel a vírus elleni harcban.

A helyzet alakulása kedvezőtlen – ismerte be a miniszterelnök, Robert Fico (Smer) a hétfői rendkívüli kormányülést követően. Robert Fico ismét azt hangsúlyozta, hogy az elmúlt napokban az Európai Bizottság szakemberei is az országban tevékenykedtek, és megerősítették, hogy a kabinet „nem vétett hibát a járványkezelésben”. 

Robert Fico – Szlovákiában 10 millió eurót különítettek el  vírus elleni harcra / Fotó: AFP

Annak ellenére, hogy vasárnap újabb településen, Detrekőcsütörtökön (Plavecky Stvrtok), 

az ország egyik legnagyobb tejgazdaságában ütötte fel a fejét a száj- és körömfájás, a kormány hétfőn mindössze technikai jellegű módosításokat fogadott el

– írj az Újszó.com.

Brutális károk

A miniszterelnök tájékoztatása szerint 10 millió eurót különítettek el Szlovákiában, amelyet a belügyi tárca használ majd fel a járvány elleni harcban. A kabinet miniszterei azt is jóváhagyták, hogy a következő napokban jelentősen emelkedjen azoknak a katonáknak a száma, akik a bevezetett intézkedések végrehajtásában segédkeznek. 

A kormányfő nagyjából 40-50 millió euróra becsülte az eddigi károk nagyságát, amelynek összegét Szlovákia legnagyobb tejgazdaságának kitettsége további 60-70 millió euróval növelheti.

Robert Fico számít Brüsszel segítségére is, amikor az anyagi károk enyhítése kerül majd napirendre. Egyúttal elutasította azokat a felvetéseket, amelyek szerint a kormánynak fel kellene hagynia az állatállomány likvidálásával. Arra a kérdésre azonban nem válaszolt, hogy a járvány miatt emelkedhet-e a tej és a hús ára. Emil Macho, a Szlovák Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kamara alelnöke szerint a mezőgazdászok mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzák a járvány terjedését. A kamara képviselői szerint a helyzet komoly, hiszen a kisebb telepekről most egy olyan gazdaságba is bekerült a fertőzés, ahol legalább 3500 egyedet kell majd likvidálni.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.