BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Manus: elég csak egy szóbeli parancs, és máris videót gyárt a szövegből

A Manus új szintre emelné a történetmesélést a mesterséges intelligencia segítségével. A Manus bemutatta szövegalapú videógeneráló funkcióját, amellyel versenybe száll az OpenAI, az Alibaba vagy a Tencent technológiai piacán. A mesterséges intelligencia algoritmus szöveges parancsból videótörténeteket hoz létre.

A Manus bemutatta szövegből videót generáló új funkcióját. A feltörekvő vállalat mesterségesintelligencia-algoritmusa ezzel belépett az OpenAI, illetve a kínai Alibaba és Tencent versenyébe – jelentette a Bloomberg.

Illustration Manus AI
A Manus új szintre emelné a történetmesélést / Fotó: NurPhoto via AFP

A Manus arról ismert, hogy képes több lépésből álló feladatokat emberi módon végrehajtani. Mostantól a felhasználók szöveges utasítások alapján videókat is készíthetnek vele. A kínai vállalat közlése szerint az algoritmus képes néhány percen belül szöveges parancs alapján strukturált, jelenetsorra bontott videótörténetet létrehozni.

A Manus egyetlen promptból komplett történetet generál – jelenetekre bontva, vizuálisan megalkotva és animálva az elképzelést. A felhasználók történetábrázolásokat, koncepció-vizualizációkat és kész videókat is létrehozhatnak vele

– írta a cég az X-en.

A funkciót először az előfizetők számára nyitják meg, de később ingyenesen elérhetővé tennék.

A Manus olyan versenytársakkal száll szembe, mint az OpenAI Sora nevű megoldása, amely a ChatGPT előfizetői számára érhető el havi 200 dollárért. A Runway, a Synthesia és a Google is nyújtanak hasonló szolgáltatásokat díjért cserébe.

A Manus mesterségesintelligencia-algoritmus néhány héttel a DeepSeek után jelent meg.

A tulajdonos Butterfly Effect akkor szerzett hírnevet, amikor a Benchmark Capital nevű neves szilícium-völgyi befektetőtől szerzett tőkét.

A kínai technológiai óriások nyílt forráskódú megoldásai, például az Alibaba Wan és a Tencent Hunyuan rendszere, komoly kihívást jelentenek a nyugati, zárt forráskódú versenytársaknak. A tét egy több milliárd dolláros piac, amely alapjaiban változtathatja meg például a szórakoztatóipart, az oktatást és a marketinget.

Amerikai ChatGPT vs. kínai DeepSeek: teljesen máshogy vélekednek egymásról a vezető MI-csetbotok, de akkor mi a valóság?

Mit gondolnak saját magukról a mesterséges intelligenciák – és mit a riválisaikról? Megkérdeztük két vezető MI-csetbot, a ChatGPT és a DeepSeek véleményét, és a válaszaik alapján izgalmas különbségek rajzolódtak ki. A ChatGPT vs. DeepSeek összevetés nemcsak technikai, hanem gondolkodásbeli különbségekre is felhívja a figyelmet, valamint segít eldönteni, hogy végül melyik modellt használjuk.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.