BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A CIB-nél a Milford-pakett

A CIB Bank megvásárolta a Milford Holdings 24,8 százalékos BorsodChem-pakettjét -- jelentették be tegnap. A csomagra a Sziburnak még mindig vételi opciója van. A BorsodChem időközben ismét tárgyalásokat kezdett a Mollal, mivel lejárt a 15 százalékos TVK-pakettre vonatkozó eladási opciója.

A CIB Bank tegnap megvásárolta a Milford Holdingstól a BorsodChem részvényeinek 24,8 százalékát. Ezzel egy időben a CIB szerződéses kapcsolatba lépett az orosz Sziburral, mely alapján az orosz társaság vételi opcióval bír a pakettre.
A Milford korábban már kiadott egy homályos közleményt arról, hogy a papírokat átadja a Sziburnak, a jelek szerint erre azonban mégsem került sor. A Szibur ugyanakkor azt jelezte, hogy a részvényekkel szavazni kíván a BorsodChem január 24-én esedékes rendkívüli közgyűlésén.
A CIB Bank ezzel a magyar vegyipar egyik kulcsszereplőjévé lépett elő, hiszen a bank birtokol egy 6,4 százalékos TVK-pakettet is, melyre a Molnak van vételi opciója. A TVK tavaly novemberi rendkívüli közgyűlésén a CIB szavazataival a Molt támogatta a Milford Holdings, az Általános Értékforgalmi Bank és a CE Oil & Gas ellenében.
A BorsodChem tegnap közzétette a közgyűlésen előterjesztendő határozati javaslatait. Az igazgatóság azt javasolja a részvényeseknek, hogy vessék el a 16,06 százalékos pakettel bejegyzett CE Oil & Gas alapszabály-módosítási előterjesztését. Az osztrák befektetők ugyan nem hozták nyilvánosságra részletesen határozati javaslatukat, de korábban jelezték, hogy a részvénykönyv vezetését kivennék az igazgatóság kezéből, és a Kelerre bíznák.
A módosítás elfogadása esetén a BorsodChemnek éves szinten mintegy 13 millió forintnyi további kiadása és elmaradt haszna merülne fel -- állítja a cég vezetése. Mint hangsúlyozták, a Keler megbízása semmilyen automatikus előnnyel nem járna a részvényesek számára, a felelősséget pedig továbbra is az igazgatóságnak kellene viselnie.
A BorsodChem vezetői továbbra is jóvá szeretnék hagyatni a tulajdonukban lévő 15 százalékos TVK-pakett eladására vonatkozó szerződéseket. A cég jelezte: ismét tárgyalásokat kezdett a Mollal az eladási opcióról szóló szerződésről, mivel a november 24-re összehívott közgyűlés elhalasztása miatt az opció időközben lejárt. Az eredeti szerződés alapján a Mol 7,5 százalékot, a TVK hollandiai leányvállalata, az Amerwind pedig szintén 7,5 százalékot vásárolt volna meg.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.