Csendes fórumok, nagy osztalékok
Az áramszolgáltatók évi rendes közgyűléseinek sorát az Elmű, a Dédász, a Démász és a Titász folytatta, az ülések a megszokott nyugodt légkörben zajlottak le. A Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Rt. 1375 forintos részvényenkénti osztalékot szavazott meg, így ennek mértéke három éve folyamatosan nő. A társaság igazgatóságának létszámát egy fővel csökkentették. Kovács Istvánt, a szintén a német RWE-EnBW által ellenőrzött Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. vezérigazgatóját az Elmű felügyelőbizottsági tagjává választották.
A Dél-dunántúli Áramszolgáltató (Dédász) Rt. részvényesei 700 forint osztalékot vehetnek fel papíronként, ami jelentős ugrás az 1999 után fizetett 400 forinthoz képest. A társaság saját részvények vásárlásáról is döntött. Ennek maximális vételára a 10 ezer forintos névérték, ami árfolyam-karbantartást szolgálhat, hiszen a papír mélyen a névérték alatt forog. A cég az idén 30 százalékkal növeli beruházásait, ami így meghaladja a 10 milliárd forintot. A menedzsment ismét hangsúlyozta, hogy a villamos energia értékesítési átlagára miatt bekövetkező árréscsökkenés miatt a Dédász veszteséges évre számíthat.
A Dél-magyarországi Áramszolgáltató (Démász) Rt. is növelte az osztalék mértékét, a befektetők részvényenként 1420 forintra jogosultak. Az egyetlen A kategóriás áramszolgáltató tavaly 8,3 milliárd forintot fordított beruházásokra. Az úgynevezett ESCO projekt keretében jelenleg 10 nagyfogyasztóval állnak kapcsolatban, ez az ügyfelek teljes körű energetikai átvilágítását és racionalizálását jelenti. A Démász középtávú tervet dolgozott ki az energiapiaci liberalizáció megvalósulása utáni időszakban való sikeres tevékenység előkészítésére.
A Tiszántúli Áramszolgáltató (Titász) Rt. adózott eredményének 91 százalékát osztja fel osztalékként, ami részvényként 1200 forint tőkejövedelmet jelent. A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot, hogy az alaptőke 10 százalékáig saját részvényeket vásárolhasson. Elutasították azt a részvényesi indítványt, amely szerint az alapszabály biztosítsa a kisrészvényeseknek egy igazgatósági tag delegálásának jogát. A cég az árképzési rendelet hatására az első negyedévben mintegy 40 millió forint veszteséget szenved el.


