Emelkedik a tartalékkamat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Magyar Nemzeti Bank mától 4,75-ról 5,25 százalékra emeli a kötelező tartalékok után fizetett kamatot. A döntést még a monetáris bizottság augusztus 12-én tartott ülésén hozták meg. A jegybank szerint a lépés hozzájárul a pénzintézetek versenyképességének javításához. Az MNB azt is közölte, hogy a valós idejű bruttó elszámolási rendszerben (viber) jövő februártól egy órával meghosszabbodik az ügyfelek átutalási megbízásainak fogadására rendelkezésre álló időszak. (VG)


