BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Devizapiac

Ismét emelkedett a dollár árfolyama a nemzetközi devizapiacokon. Az amerikai deviza gyakorlatilag a Wall Street-i részvényárfolyamok emelkedésének köszönheti erősödését. A befektetők szemében az amerikai gazdaságnak most újfent jóval kedvezőbbek a növekedési kilátásai, mint az eurózónának vagy Japánnak, bár ez utóbbival kapcsolatban maga a növekedés is finom túlzásnak számít.

Az euró árfolyamára nem volt különösebb hatással az Európai Központi Bank kamatdöntése, mivel a piac számított arra, hogy nem változnak a monetáris kondíciók. Kedvező hír hiányában azonban nem tudta tartani magát a közös európai fizetőeszköz, ráadásul az amerikai munkanélküliségi adat is a vártnál kedvezőbben alakult. Így 98,64 centig gyengült az euró az egy nappal korábbi 99,02 centes szintről. Ázsiai riválisa ellenében a dollár 123,47 jenig erősödött tegnap délután New Yorkban, míg egy nappal korábban még 123,2 jenért is lehetett a zöldhasúból vásárolni.

Londonban sem érte váratlanul a befektetőket, hogy a Bank of England változatlanul hagyta irányadó kamatát. A font sterlinggel 1,5622 dolláros szinten kereskedtek, ami kismértékű gyengülést takar.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.