BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

TVK: óvatosságból nincs osztalék

Nyugodtan telt el a TVK közgyűlése, ahogyan azt a tulajdonosi struktúra alapján várni lehetett. A részvényesek 83,81 százaléka jelent meg, amelyből a Mol 52,33, míg a BorsodChem és fő tulajdonosa, a CE Oil and Gas 31,39 százalékot birtokolt.

A közgyűlés elején Olvasó Árpád, a TVK vezérigazgatója számolt be arról, hogy tavaly a magas alapanyagárak és a petrolkémiai termékek iránti alacsony kereslet mellett tudtak nyereséget elérni. A cég vezetője sikerként értékelte, hogy az üzleti eredmény a céltartalékolás nélkül 2,5 milliárd forintról 4,5 milliárdra emelkedett.

A TVK tavaly 5,385 milliárd forint nettó eredményt ért el, szemben az egy évvel korábbi 1,903 milliárddal. Osztalékot viszont a tavalyi évhez hasonlóan nem fizet a társaság, bár ezt a fő tulajdonosok közül csak a Mol szavazta meg.

Az osztalék elmaradását Olvasó Árpád azzal magyarázta, hogy a gazdasági környezet jelentősen rosszabb, mint amikor a petrolkémiai fejlesztéseiket eltervezték. Így korábbi elképzeléseikhez képest kevesebb a nyereség, ami kevesebb készpénzt jelent. A fejlesztések a tervezett ütemben haladnak - tette hozzá a vezérigazgató. Tavaly a TVK 180 millió eurót költött el az összesen 257 millió euróra becsült petrolkémiai fejlesztésére.(VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.