BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hét új vállalat a román tőzsdén

Az Erősebb piac elnevezésű program keretében hét nagy, részben állami tulajdonban levő romániai céget vezetnek be tőzsdére. A programban részt vesz a a Transelectrica villamosenergia-szállító vállalat, az Electrica Transilvania Nord, az Electrica Muntenia Nord, a Transgaz, a Romgaz, a constantai Administratia Porturilor Maritime kikötő kezelőhivatala és a bukaresti Nemzetközi Henri Coanda repülőtér.

A bevezetéshez elsősorban az szükséges, hogy az érintett vállalatok közgyűlései döntést hozzanak a cég nyitottá változtatására és a tőzsdei jegyzésének jóváhagyására, ezt követően kell pályáztatás útján pénzügyi befektetői szolgáltatót választaniuk. Mivel a Transelectrica már ezeket a lépéseket megtette - a hét vállalat közül elsőként -, részvényeinek 5-15 százaléka rövidesen tőzsdére kerülhet. Törzstőkéje 6130 milliárd lej, melynek nyolcszázmillióval való növeléséről a múlt héten döntött a közgyűlés. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.