BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rahimkulovéknak 5 százalék fölötti tulajdona van a Mol-ban

A május 24-15-ei tőzsdei Mol-papírok vásárlásával  a Rahimkulov család érdekeltségi köréhez tartozó társaságok 5,231 százalékos közvetett tulajdonrészhez jutottak a Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.-ben.

Rahimkulov Timur Magdetovics, a budapesti székhelyű KAFIJAT ZRT. Elnök-vezérigazgatója a BÉT honlapján közölte, hogy az általa vezetett  KAFIJAT társaság tulajdonában lévő, londoni  FIRTHLION Ltd.  a május  24-25-én realizált tőzsdei ügyletekkel összesen 429 861 darab Mol törzsrészvényt szerzett.  A tranzakciók eredményeként,  figyelembe véve a már a FIRTHLION tulajdonában lévő összesen 4 132 933 darab Mol részvényt, a FIRTHLION tulajdona a Mol-ban 4,64 százalékra emelkedett. Ezzel a KAFIJÁT, mint a FIRTHLION és a félmillió darab Mol-papírt birtokló budapesti Általános Értékforgalmi Bank tulajdonosa 5,141 százalékos közvetett befolyással rendelkezik a Mol-ban.

A Rahimkulov Timur Magdetovics és Rahimkulov Ruszlan Megdetovics testvérek által által közösen, egyenlő arányban 100 százalékos mértékben tulajdonolt ciprusi CHARING INVESTMENTS Ltd.-nek pedig 85 921 darab Mol papírja van. Ezzel a Rahimkulov testvérek tulajdona a Mol-ban 5,231 százalék, ők, más hozzátartozóikkal együtt tulajdonosok a KAFIJAT-ban is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.