BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A nagyágyúkra várnak: alacsony forgalomban esett a BUX

Alig 24 milliárd forintos forgalomban (az idei napi átlag 36,66 milliárd) 1,59 százalékkal 26 468 pontra gyengült a BUX, amiben nagy szerepe volt az árral szemben mozgó OTP árfolyamának, amely 9000 forint alá is bekukkantott. Az alacsony forgalom jelzi, hogy a befektetők a részvénypiac nagyágyúinak, a Mol, az OTP és a Richter szerda-csütörtöki jelentésére várnak.

A befektetők vélhetően megfogadták a Goldman Sachs ajánlását a feltörekvő piacokon való profitrealizálásra. A vezető magyar bankpapír 2,2 százalékkal gyengülve 8968 forinton zárt, forgalma 10,23 milliárd forint volt.

Az MTelekom 0,3, a Richter 0,5 százalékkal gyengült, az előbbi 2,24, az utóbbi 1,25 milliárdos forgalomban. A sereghajtó a Mol lett 2,2 százalékos esésével, záróára 25 800 forint.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.