OTP Garancia: a bejelentésre vár a tőzsde is
A mai napon végre kiderülhet, mi lesz a Garancia Biztosító sorsa: Csányi Sándor, az OTP csoport első számú embere várhatóan délelőtt jelenti be a döntést. Elemzők szerint az OTP Garancia eladása 700-800 millió eurót hozhatna a bankcsoportnak, a korábbi várakozások 500 millió körül becsülték az eladási értéket. A szakértők szerint ugyanakkor egy magas eladási ár bejelentésének az árfolyam rövid távú megugrása lehet a hozadéka, ám ez természetesen a nemzetközi hangulattól is függ.
A Dow Jones korábbi értesülése szerint négy jelentkező – az amerikai American International Group Inc., a svájci Zurich Financial Services AG, a holland Aegon NV és a francia Groupama SA – pályázott a biztosítóra.
Az OTP részvényére mindenesetre már a várható bejelentés is jótékonyan hatott: a pénteki kereskedést mínuszban kezdő papír a hírre drágulni kezdett pénteken, és végül 95 forintos – 1,39 százalékos – pluszban, 6945 forinton zárta a napot. A nagyobb hazai banki részvény forgalma emellett igen élénk volt, és meghaladta a 19 milliárd forintot. VG


