BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb brit bankcsomag

Gordon Brown, brit miniszterelnök ma bejelentette Londonban, hogy egy második hitelkeretet állít fel a bankok számára 100 milliárd font nagyságrendben (147 milliárd dollár).

 A miniszterelnök közleménye szerint az állam növeli a részesedését a Royal Bank of Scotlandben is: 70 százalékra, utóbbi csupán még terv. A Bank of England rendkívüli jogot kapott jelzálog levelekkel terhelt eszközök vásárlására 50 milliárd font erejéig. Tavaly októberben, Európában elsőként hirdetett bankmentő csomagot a brit kormány: akkor 50 milliárd fontos banki rekapitalizációs csomagot és 250 milliárd fontos hitelkeretet állított fel Gordown Brown.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.