Rekord összeget keresett a válságon a Fed
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Fed 47 százalékkal magasabb összeget fizetett Washingtonnak tavaly, a 46,1 milliárd dolláros éves befizetés a szervezet teljes történetét tekintve is rekord. A Fed saját maga finanszírozza működését és az esetleges profitot minden évben befizeti az államkincstárnak - tudósít a BBC.
A jelek szerint az amerikai adófizetők jól jártak a bankok és vállalatok, például az autógyárak megmentésére indított akciókkal, hiszen ez az összeg elvileg visszajut az állampolgárok zsebébe. A Fed elsősorban a jelzálogalapú papíroknak és az államkötvények köszönhette a profitot. A jegybank szerepét betöltő szervezet az autógyártóknak nyújtott gyorskölcsönök után is kamatot számol fel, szintén bevételt generálva ezzel.


