A nap nyertese: Glencore
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságLendületet kaptak csütörtökön a világ egyik legnagyobb nyersanyag-kitermelőjének és kereskedőjének, a Glencore-nak a részvényei. Most épp emelkedés van az elmúlt hetekben nagy mozgásokat mutató papíroknál. Idén csaknem 60 százalékot zuhantak a részvények, így van is tér a felfelé korrekcióhoz. Fontosabb piacmozgató hír nem látott napvilágot a céggel kapcsolatban, így ez az emelkedés inkább csak technikai jellegű. Az utóbbi hetek egyik legnagyobb sztorija a részvény- és árupiacokon a Glencore pénzügyi és működési helyzete. A nyersanyagpiaci termékek árának esése és a magas eladósodottság miatt került nehéz helyzetbe a vállalat. A menedzsment a nettó adósságállomány lefaragásával, illetve a termelés visszafogásával igyekszik kezelni a problémákat: bányákat zár be, a réz és a cink kitermelését is jelentősen csökkenti.


