Spéder és a Takarékszövetkezetek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA takarékok átaludták az elmúlt 25 évet. Ezen szeretnék változtatni – mondta Spéder Zoltán a Magyar Narancsnak, annak kapcsán, hogy a lap nagy terjedelmű összeállítást közölt arról, miként, milyen támogatással alakult ki a takarékszövetkezeti integráció jelenlegi szerkezete, és mi módon tett benne szert meghatározó befolyásra az FHB vezetője. A lap alaposan feltárja a Magyar Posta-MFB-FHB-takarékok együttműködésének hátterét is.
Spéder szerint az integráció valamiért és nem valami ellen jött létre és nem mások ellen szól. A bankvezér – írja a Narancs mai számában – ezzel arra utal, hogy sokan azok közül is, akik az integrációt a szektor túlélésének zálogaként látják, egy ellen-OTP-s szerveződésnek tekintik a takarékszövetkezetek felülről támogatott összefogását.


