Erre figyel ma a piac
Magyarországon a júliusi kiskereskedelmi forgalom második becslését közli a KSH. A nyers adat szerint az idei leglassabb éves növekedési ütemet, mindössze 2,6 százalékos bővülést produkált a szektor.
Az USA-ban három Fed-elnök, Patrick Harker, Loretta Mester és Dennis Lockhart is felszólal egy philadelphiai konferencián két nappal azután, hogy a nyíltpiaci bizottság a kamatok szinten tartásáról döntött.
Az Egyesült Államokban a Markit által készített szeptemberi feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index előzetes becslését közlik. Augusztusban 52,1 pontot mutatott az index értéke, most változatlan maradhat.
Németország, Franciaország és az eurózóna előzetes feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe is megjelenik. A németeknél az augusztusi 53,6 pontról 53,1 pontra mérséklődhet a konjunktúramutató értéke.
Európában az első szeptemberi szolgáltatóipari bmi-k is napvilágot látnak. Németországban múlt hónapban 53,3 pontra mérséklődött az index, ami után most még lejjebb, 52 pontra süllyedhet.


