BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyon élénk a banki álláspiac

Több mint kilencszáz nyilvános állásajánlat van érvényben a tíz legnagyobb hazai bankcsoportnál, vagyis a pénzügyi szektorban dolgozó szakemberek iránt változatlanul nagy az igény. A fióki értékesítőkből a legnagyobb a hiány, de változatlanul népszerűek a gyakornoki programok is.

Több mint kilencszáz nyilvános állásajánlat van érvényben a tíz legnagyobb hazai bankcsoportnál, vagyis a pénzügyi szektorban dolgozó szakemberek iránt változatlanul nagy az igény.

A fióki értékesítőkből a legnagyobb a hiány, de változatlanul népszerűek a gyakornoki programok is.

Több mint kilencszáz meghirdetett álláshely szerepelt tegnap a tíz, mérlegfőösszege alapján legnagyobb magyarországi bank honlapján, vagyis változatlanul igen élénk a hazai álláspiac – derül ki a Világgazdaság által összegyűjtött adatokból. A legtöbb pozíciót – szám szerint több mint 120-at – az UniCredit Bank kínálta, de további három hitelintézetnél – az OTP-nél, a Budapest Banknál és a Raif­feisennél – is meghaladta a százat a meghirdetett álláshelyek száma.

Fotó: Shutterstock

A felkínált pozíciók elemzéséből az derül ki, hogy leginkább a bank­fióki, valamint az értékesítési területre keresnek frissmunkaerőt a bankok: a felkínált helyek bő harmada ilyen munkakörre vonatkozott, főleg a fővárosban és vonzáskörzetében. A fióki álláshelyek nagy száma mögött több tényező is meghúzódhat:

egyrészt a hitelezési aktivitás növekedése miatt nagyobb lehet a kereslet a hiteltermékek értékesítéséhez értő munkatársak iránt (mind a lakossági, mind a vállalati oldalon), másrészt a fióki-értékesítési területen hagyományosan nagy a fluktuáció.

Az informatikai terület szintén a jelentősebbek közé tartozik, ha új munkatársak kereséséről van szó – erre tegnap kilencvennél több jelentkezőt vártak –, de változatlanul népszerűek a pályakezdők, egyetemisták megnyerését célzó gyakornoki programok is. Figyelemre méltó viszont, hogy a kockázatkezelési területnek jóval kisebb a súlya az új állásajánlatok között, mint pár évvel korábban: a tegnap talált állásajánlatoknak csak nagyjából huszada érintette ezt a szegmenst.

A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.