BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyesen zártak az európai börzék

Frankfurt volt a szerdai kereskedés gyenge pontja.

  • A londoni FTSE100 index 1,63 százalékos emelkedéssel,
  • a frankfurti DAX-30 index 0,33 százalékos csökkenéssel,
  • a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,95 százalékos növekedéssel fejezte be a napot a keddi záróértékéhez viszonyítva.
  • Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,26 százalékkal erősödött szerdán.

    Fotó: MTI/AP/Michael Probst

    Az európai tőzsdezáráskor a New York-i tőzsdén jó volt a hangulat: a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,28 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P-500 index 0,76 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,92 százalék erősödést jelzett.

    Az európai tőzsdezáráskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,10 dollár (1,80 százalék) emelkedéssel, 62,30 dolláron állt.

    A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1418 dollárt adtak a kora reggeli 1,1444 dollár után.

    Negatív nap a pesti tőzsdén

    A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 283,03 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel, 40 862,97 ponton zárt szerdán.

     

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.