BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kétszázötven forint osztalékot fizetne a társaság

A Duna House csoport az év utolsó negyedévében is folytatta erős növekedését, meghaladva ezzel az év elején meghatározott adózott eredmény-előrejelzést – derül ki a társaság szerdai gyorsjelentéséből. A növekedést elsősorban a magyarországi teljesítmény és a Lengyelországban végrehajtott akvizíció vezérelte, amelynek hatására a cégcsoport negyedéves konszolidált árbevétele meghaladta a 2 milliárd forintot, az EBITDA-ja a 387 millió forintot, az adózott eredménye pedig a 255 millió forintot. Ez az éves nyereségen belül 15 százalékos arányt képvisel.

A 2018-as év egészét tekintve 8,1 milliárd forintra hízott a cégcsoport konszolidált éves árbevétele, a növekedésben nagy szerepe volt a Reviczky Liget fejlesztési projekt sikeres lezárásának. A Duna House éves tavalyi EBITDA- eredménye 2,2 milliárd forintra, adózott nyeresége pedig 1,7 milliárd forintra emelkedett. Az igazgatóság törzsrészvényenként 250 forintos osztalékkifizetést javasol majd a társaság közgyűlésének. Az ajánlott profitrészesedés valamelyest meghaladja a cégcsoport osztalékfizetési politikájában meghatározott szintet (a korrigált adózott nyereség 47 százalékát), de a Reviczky-projekt és más projektek lezárásával, magasabb osztalékfizetés mellett is elegendő pénzáramlás áll majd a Duna House rendelkezésére további növekedési terveinek finanszírozására, beleértve a már folyamatban lévő akvizíciós tevékenységeket is. A Revicky-projekt végül 693 millió forintos nyereséggel zárult, amely 13 millió forinttal több a tervezettnél. A Forest Hill-projekt építési ütemterve viszont továbbra is kihívás a DH csoport számára, mivel a szűkös építőipari kapacitások következtében folyamatosan kitolódik a projekt várható zárása. A DH becslése szerint az átadás 2019 júliusában több szakaszban indul, a bevételek elszámolása pedig 2019 harmadik és negyedik negyedévében és 2020-ban történhet.

A piac várakozásainak megfelelően a Duna House menedzsmentje tegnap közzétette a 2019-es előrejelzéseit is, e szerint az adózott nyereség 2,2–2,5 milliárd forint között alakulhat. Az alaptevékenység várhatóan 1,1-1,4 milliárd forint profittal zár, míg az ingatlanfejlesztési tevékenységből 1,09 milliárd forint nyereséget sikerül majd realizálni. A célok eléréséhez az is kell, hogy a magyar lakóingatlan-piacon 5-10 százalékos árnövekedés valósuljon meg, a lakossági hitelezés volumene pedig 20-30 százalékkal bővüljön. Tegnap a DH-papírok 4000 forinton zártak, ezzel az árfolyammal kalkulálva a meghirdetett 250 forintos részvényenkénti osztalék 6,25 százalékos hozamot ígér.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.