Emelkedett a Mol finomítói árrése
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA februári hordónkénti 3 dollárról 4,2 dollárra emelkedett a Mol csoportszintű finomítói marzsa. Egy éve ez az érték még 6,1 dollárt tett ki. A petrolkémiai árrés a tonnánkénti 400,8 euróról 387,5 euróra mérséklődött az elmúlt hónapban. Tavaly márciusban ez még 435,5 euró volt. „A piac nem várta a finomítói árrés ilyen dinamikus emelkedését, annak ellenére sem, hogy az év elején
a benzin árrésének összeomlása miatt nagyon alacsony szinten álltak a marzsok, és a trend hónapok óta javulást mutat. A benzin marzsa ugyanakkor kezd magára találni, mert a tavasszal élénkülő autózás is serkenti az eladásokat. A gázolaj árrése közben a korábbi rekordszintről enyhén csökken. A teljes tavalyi, 5,4 dolláros hordónkénti finomítói árrésnél az idén alacsonyabb várható, nagyjából 5 dollár körüli – mondta lapunknak Wolf Martin, a KBC Equitas elemzője.


