BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nyertesekből vesztesek

Átlag alatti forgalmat hozott a negyedév utolsó hete a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 0,6 százalékkal 41 684 pontra csökkent. A hét egyik legjobb teljesítményét a Richter szállította, pedig árfolyama 5200 forint alatt is megfordult, de ezután emelkedés és az 50 hónapos mozgóátlag sikeres leküzdése következett: 2 százalékkal erősödtek a gyógyszergyári részvények, s 5400 forintról várják a mai folytatást. A Richteréhez hasonló árfolyammozgás jellemezte az OTP-részvények piacát, csak épp a negatív irányba.

A fő ok a Magyar Nemzeti Bank egyszeri monetáris szigorítása lehetett, a kamatpálya alacsony szinten tartása nem előnyös a pénzintézet kamatnyeresége szempontjából. Úgy tűnik, az OTP szlovén terjeszkedése is csak később lesz esedékes. A bankpapírok 12 600 forinton zártak. Újabb veszteséges hetet produkáltak a Mol-részvények: 1,3 százalékkal 3278 forintra ereszkedve vissza. A Magyar Telekom egész héten esett, összességében 1,9 százalékkal, a 462 forintos záróár több mint egy hónapos mélypont. Együtt emelkedett az egybeolvadásra készülő Opus és Konzum, az előbbi 8,3, az utóbbi 9,4 százalékkal, és nagyot – 12,2 százalékot – ralizott a BIF is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.