BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Zöldben zárt a BUX, mínuszban fejezte be Európa, jó napja volt Amerikának

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Emelkedésben végzett a Budapesti Értéktőzsde. Gyengültek a nap végére a nyugat-európai indexek. Erősödtek az amerikai piacok.

  • Változatlan nyitás után erősen teljesített a BUX.
  • A részvénypiac forgalma 8,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
  • A pozitív tendencia után mínuszba fordulva zártak az európai börzék.
  • Felfelé ívelésben végeztek a New York-i indexek.
  • Erősödik a magyar deviza az euróval szemben.
  • Fotó: Daniel ROLAND / AFP

    A főbb szerdai, piaci események:

  • Emelkedéssel nyitott a BUX, majd gyenge délelőtt után délután már megerősödött az index, és végül zöldben is zárt.
  • A részvénypiac forgalma 7,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.
  • Pozitív napjuk volt az európai tőzsdéknek.
  • Mínuszban fejezték be a New York-i mutatók.
  • Erősödéssel indított a forint reggel. A délutáni órákban 361,72 forintra értékelték az eurót.
  • Emelkedett az olaj, csökkent az arany ára.
  • Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.