Továbbra is 396,5 forint körül ingadozik az euró kurzusa , miközben az euró kimértékben, 1,1735-re gyengült a dollárral szemben. A tőkepiacok lélegzet-visszafojtva várják az Egyesült Államok és az Európai Unió kereskedelmi tárgyalásainak eredményét.
Némi optimizmusra ad okot, hogy a Reuters két európai diplomata információira hivatkozva arról számolt be, hogy a felek közel állnak a kereskedelmi megállapodás megkötéséhez, amely szerint 15 százalékos lehet az alapvám az európai exportra, néhány kivétellel. Ha a megállapodást megkötik, a befektetők ezt úgy értelmezhetik, hogy az Európai Központi Bank tovább lazíthatja monetáris politikáját, ami nyomást gyakorolhat az euróra.
Közben délelőtt 10-kor kijött a német Ifo üzleti hangulatindex júliusi értéke, amely 88,6-re emelkedett a júniusi 88,4-ről. Az adat azonban gyengébb lett a piaci konszenzus által várt 89-es értéknél.
Délután teszi közzé az S&P Global az amerikai termelési és szolgáltatási PMI július havi adatait. Ha bármelyik értéke 50 alatt marad, az az adott szektor gazdasági tevékenységének visszaesését jelzi, és a zöldhasú gyengülhet a többi devizához képest.
Végül, a Fehér Ház szerdán késő este bejelentette, hogy Donald Trump amerikai elnök csütörtökön ellátogat a Fed székhelyére. Ha a találkozóról érkező hírek arra utalnak, hogy enyhülhet Trump hangvétele az amerikai központi bank vezetéséivel kapcsolatban, az azonnali piaci reakció erősítheti a dollárt.
A forint egyébként a mérvadó és a regionálisan jelentős devizákkal szemben is emelkedik. Az dollár-forint 338 körül mozog.
A legnagyobb mértékben az angol font forintárfolyama gyengült, egy fontért 455 forintot kell adni a bankközi devizapiacon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.