BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Keddtől játszanak ismét az alacsonyabb osztályú angol labdarúgócsapatok

II. Erzsébet királynő halála miatt az angol labdarúgó-szövetség gyászszünetet rendelt el, és elhalasztotta a hétvégi mérkőzéseket. Keddtől a másodosztályú és annál alacsonyabban jegyzett csapatok számára folytatódik az idény. Az angol első osztály, a Premier League viszont még nem közölte, hogy mikortól játszanak ismét a csapatok.

Keddtől a korábbi versenynaptárnak megfelelően folytatódnak az alacsonyabb osztályú labdarúgó-bajnokságok Angliában, az élvonalat jelentő Premier League ugyanakkor még nem közölte, hogy a csapatok mikortól játszanak újra.

A versenysorozatokat pénteken függesztették fel II. Erzsébet halálát követően, 

a másod-, harmad- és negyedosztály küzdelmeiért felelős angol labdarúgóliga (EFL) viszont hétfőn közleményben jelezte, hogy keddtől újra rendeznek találkozókat.

Az EFL bejelentése szerint minden meccset egyperces gyászszünettel kezdenek, a játékosok fekete karszalaggal lépnek pályára, a zászlókat félárbócra engedik és a brit himnuszt is lejátsszák a stadionokban.

II. Erzsébet királynő múlt csütörtökön, életének 97., uralkodásának 71. esztendejében hunyt el.

Megvan a Chelsea új edzője

A csütörtök délelőtti sajtóhírekkel megegyezően Graham Potter lett az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Chelsea vezetőedzője. 


 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.