BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Európa-bajnokság: Csányi Sándor szerint sok meglepetést okoztunk az elmúlt években, most a továbbjutás a minimális cél

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az MLSZ elnöke szerint valóban úgy tűnik, hogy stabil bázisra épül a válogatott, jó szakvezetéssel.

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke minimális célnak a csoportból való továbbjutást nevezte meg a jövő nyári, németországi Európa-bajnokságon, miután a válogatott a házigazda németeket, illetve a skótokat és a svájciakat kapta ellenfélül a szombati sorsoláson.
 

Fotó: AFP

Az a legfontosabb, hogy itt vagyunk és egyenes ágon kijutottunk, mert a korábbi Eb-selejtezőkön vigaszágon, pótselejtezőkön harcoltuk ki a részvételt. Így több idő van felkészülni. A sorsolás az olyan, hogy lehetett volna jobb és rosszabb is. Én bízom benne, hogy a szakemberek meg fogják oldani a feladatot, hogy továbbjussunk a csoportból

 - fogalmazott a helyszínen, Hamburgban a sportvezető az M4 Sportnak.
 

Az MLSZ-elnök elárulta: az egyik "nagy" válogatott szövetségi kapitánya azt mondta neki, a magyar együttes abba a helyzetbe került, hogy jobban kell félni tőle, mint neki az ellenfelektől.
 

Ezzel arra utalt, hogy sok meglepetést okoztunk az elmúlt években. Remélem, ez a pozitív sorozat folytatódik az Eb-n is. Valóban úgy tűnik, hogy stabil bázisra épül a válogatott, jó szakvezetéssel. A szövetség minden lehetőséget biztosít, hogy alaposan és jól felkészüljön a csapat

 - mondta Csányi, aki a célkitűzést illetően egyértelmű iránymutatást adott: "A selejtezők előtt és alatt azt mondtam, az már alapkövetelmény, hogy kijussunk. Ezt elértük. Most azt kell minimális célnak kitűzni, hogy továbbjussunk a csoportból, aztán meglátjuk."
 

Az A csoportban Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai június 15-én Kölnben a svájciak ellen kezdenek, majd június 19-én Stuttgartban a házigazda németekkel játszanak, június 23-án pedig ugyanitt a skótokkal találkoznak a kontinenstornán. A csoportokból az első kettő biztosan továbbjut, a hat csoportharmadikból pedig a legjobb négy folytathatja az Eb nyolcaddöntőjében.
A németországi Európa-bajnokságot június 14. és július 14. között tíz német városban - Hamburgban, Berlinben, Münchenben, Dortmundban, Kölnben, Stuttgartban, Düsseldorfban, Frankfurtban, Lipcsében és Gelsenkirchenben - rendezik, a döntőnek a berlini Olimpiai Stadion ad otthont.

UEFA: a végső győztes 28,25 milliót eurót vihet haza, a magyar csapatnak már most jár több mint kilenc millió

Jövőre is 331 millió eurót oszt szét az UEFA a résztvevő csapatok között. Hamarosan kezdődik Hamburgban a sorsolás.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.