Kifejezetten jót tett a húsvéti hosszú hétvége a hazai turizmusnak: 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el a hazai szálláshelyeken – közölte a KSH. Az előbbi 17, az utóbbi pedig 16 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A Szaldóban az elmúlt hónapok teljesítményéről és a magyar idegenforgalom hosszú távú kilátásairól beszélgettünk Horti Flórával, az MBH Bank szenior ágazati elemzőjével.
A Szaldó második epizódját itt hallgathatják meg.
Az idei első négy hónapban, az elmúlt időszak trendjeihez hasonlóan, a külföldi vendégek számának növekedése húzta az ágazatot. Külföldről 2,4 millióan érkeztek Magyarországra, ami 18 százalékos bővülés. „A legfőbb küldőpiacok Ausztria, Németország, Románia és Olaszország voltak. De az Egyesült Államok is bekerült a top 10-be” – mondta Horti Flóra. Eközben a belföldi vendégek száma 2,2 millió volt, ami jóval alacsonyabb, 4,1 százalékos bővülésnek számít a tavalyihoz képest.
Eközben a kereskedelmi szálláshelyek is prosperáltak: áprilisban folyó áron 87,6 milliárd forint árbevételt értek el, ami 25 százalékos ugrás az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Hogyha az átlagos szobaárakat figyeljük, akkor Budapest a régiós fővárosok mezőnyében a második helyen áll. A magyar kormánynak pedig további ambiciózus céljai vannak a hazai idegenforgalmat illetően.
A cél, hogy 2030-ra 50 millió turista pihenjen a magyarországi szálláshelyeken. Ettől már nem vagyunk messze, hiszen tavaly is 44 millió vendéget regisztráltak
– tette hozzá Horti Flóra.
Eközben a turisztikai ágazat hozzájárulása a GDP egészéhez tavaly 13 százalék volt, ami idén 14 százalékra emelkedhet. Szintén 2030-ra az a cél, hogy ez a részarány 16 százalékra emelkedjen.
Korábbi műsorainkat ide kattintva hallgathatják meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.