Októberben ismét emelkedett az infláció, veszélybe került az idei kamatcsökkentés. A tizenkét havi áremelkedés üteme a szeptemberi 6,4 százalékról októberben 6,7-re nőtt a Központi Statisztikai Hivatal legújabb adatai szerint. Az élelmiszerek ára a korábbi várakozásokkal ellentétben továbbra is igen gyorsan nő: szeptemberhez képest 2 százalékos drágulás volt mérhető ebben a cikkcsoportban. A drágulás másik okozója az üzemanyagárak gyors emelkedése, ez a kőolaj jegyzési árfolyamának rekordszintre növekedése miatt következett be. Az MNB kamattartással is reagálhat a most megjelent adatra, így előfordulhat, hogy csak januárban folytatódik a kamatcsökkentés.
A bruttó hazai termék az előző negyedévi 1,2 százalékos éves bővülési ütemről egyszázalékosra süllyedt a harmadik negyedre. Az elemzők többsége úgy vélte, a gazdaság már túljutott a növekedési mélyponton, de a mostani adat rácáfolt erre. Így egyre valószínűtlenebb, hogy kétszázalékos növekedés legyen az idén. A piaci elemzők rendre csökkentik az idei és a jövő évre vonatkozó GDP-várakozásaikat. Az előzetes adatokkal egyező, 8,7 százalékos ütemben nőtt egy év alatt az ipari termelés szeptemberben a KSH közlése szerint. BD
Nov. 20.: Építőipar (szeptember), Részletes tájékoztató az áht helyzetéről (október)
Nov. 22.: Turizmus: nemzetközi utazások (III. negyedév)
Nov. 23.: Kiskereskedelem (szept.), Szállítási teljesítmények (I–III. negyedév)
Nov. 20.: Építőipar (szeptember), Részletes tájékoztató az áht helyzetéről (október)
Nov. 22.: Turizmus: nemzetközi utazások (III. negyedév)
Nov. 23.: Kiskereskedelem (szept.), Szállítási teljesítmények (I–III. negyedév)-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.