Atkári: El kell kerülni a csődöt
Fizetésképtelenné válna Budapest 2012 végére, ha a városvezetés nem tenne most drasztikus lépéseket – véli Atkári János. Tarlós István pénzügyi főtanácsadója a Világgazdaságnak adott interjújában részletesen beszélt arról, mi módon lehet négy év alatt 80 milliárd forintot megspórolni.
Az ingatlanérték-növekedési adó mellett nem elképzelhetetlen az sem, hogy valamilyen formában az autósokat is megadóztassák, ám a részletek kidolgozása még várat magára. Akár össze is omolhat a budapesti közlekedés, ha nem segít az állam sürgősen. Atkári azt szeretné beláttatni a kormánnyal, hogy minden ezzel járó következmény éreztetné hatását jóval a város határain túl is. A főváros és néhány kerület vitája sem egyszerűsíti a napi ügymenetet – a főtanácsadó szerint ezek az ellentétek kódolva voltak a hatáskörök rossz elosztása miatt.
A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.











