A tavaly év végén megkérdezett másfél ezernyi nagyvállalati menedzser mintegy harmada vélekedett úgy, hogy Európában Nagy-Britannia vezeti a mezőnyt az e-gazdaság feltételeinek megteremtésében. A TNS-Harris cég által végzett felmérés során a válaszadók 27 százaléka tartotta Németországot a legalkalmasabbnak a hálózati alapú üzleti tevékenységre. Franciaország harmadikként mindössze 9 százalékos támogatottságot tudhat magáénak.
Az internetalapú üzleti tevékenységet a megkérdezettek 20 százaléka hozta összefüggésbe a szeszély vagy a hóbort hatásával. További 20 százalék vélte úgy, hogy a hálózat átalakítja a létező üzleti modelleket. A válaszadók meglehetősen magas, 50 százalékos aránya vélekedett úgy, hogy a hálózati adatforgalom biztonsági fogyatékosságai veszélyt jelentenek az üzletvitelükre. Tizenöt százalékuk az interneten cégükről terjedő hamis információt tartja különösen károsnak -- számol be a Financial Times.
A brit menedzserek körében jóval magasabb azok aránya, akik szenvednek a munkahelyi rivalizálástól és intrikáktól, az emiatti stressztől. Ezt részben arra is visszavezetik, hogy körükben a naponta kapott elektronikus levelek átlagos száma eléri a 31-et, szemben a minta egészében kimutatott 27-es átlaggal. Tovább rontja Nagy-Britannia megítélését, hogy a nyugdíjba vonulás kedvenc célországaként csak a kilencedik helyre szorult.
Arra a kérdésre, hogy a saját országán kívül ki hol szeretné tölteni aktív pályája utáni éveit, a legtöbben Franciaországot jelölték meg. Utána következik Olaszország, Spanyolország, az USA, Ausztrália, Svájc, Portugália és Kanada. A sajátjuk utáni második legvonzóbb állampolgárságnak -- a megadott sorrendben -- az amerikait, a franciát, a svájcit és az olaszt jelölték meg a válaszadásra vállalkozó vezető európai üzletemberek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.