A kétéves költségvetés hosszú távon alááshatja a magyar gazdaságban kialakult egyensúlyt, és ronthatja az ország versenyképességét -- jelentette ki Békesi László, aki szerint az infláció nem megfelelő kezelése már rövid távon gondot okoz. Kupa Mihály úgy látja: a nemrég elfogadott büdzsét mindenképpen módosítani kell, mert az államháztartási alrendszerek működéséhez nem lesznek elegendőek az előirányzatok, s erősen alultervezték a dologi kiadásokat is. Medgyessy Péter az elhalasztott lehetőségek költségvetésének nevezte a kétéves büdzsét, s bírálta az európai uniós felkészülés hiányosságait, illetve azt, hogy nehéz hozzájutni a szükséges támogatásokhoz. Véleménye szerint az agrárszektor súlyos válságban van, de különösen nehéz a önkormányzatok, illetve az egészségügy helyzete is.
Mindhárman hiányolták az adó-, illetve az államháztartási reformok elhalasztását, s egyetértettek abban is, hogy a kétéves költségvetés megalkotását csak politikai okok indokolták. Az exminiszterek különösen visszásnak tartják, hogy a kormányzat csak politikai híveit, illetve reménybeli támogatóit részesíti a legkülönbözőbb támogatásokban -- vonatkozik ez többek között a szociális, az önkormányzati és a régiós támogatásokra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.