Nagy szerint a mozgalom azt is jelenti, hogy a résztvevők mostantól nem foglalkoznak Torgyán József agrárminiszter személyével, nem reagálnak "blöffjeire és támadásaira". Egyúttal meg kívánják akadályozni, hogy az FKGP körüli zűrzavar elterelje a figyelmet az agrárgazdaság és a vidék "siralmas állapotáról".
A MOSZ elnöke bejelentette: a polgárok széles körének bevonásával programot dolgoznak ki az agrárium és a vidék fellendítésére, illetve az EU-s csatlakozás előkészítésére. A fejlesztési tervek mögé komoly "erőt" kívánnak felsorakoztatni, hogy a 2002-ben győztes pártoknak a koncepciót be kelljen építeniük kormányprogramjukba.
A mezőgazdaság teljesítménye tíz év alatt a korábbi 60 százalékára esett vissza -- hívta fel a figyelmet Raskó. Vidmann szerint a jövedelemtermelő képesség tavaly tovább csökkent, szemben a 2,5-szeres növekedésről szóló FVM-es nyilatkozatokkal. Kupa úgy vélte: vélhetően csak három év maradt arra, hogy a vidéken élők felkészüljenek az EU-s tagsággal járó civilizációs sokkra. Gyenesei szerint vidéken már akkor megfelelő életfeltételek alakulnának ki, ha a 3200 önkormányzatot helyzetbe hozná a kormány.
A Torgyán-éra véget ért, bár ezt hivatalosan még nem hirdették ki -- fogalmazott Nagy Tamás, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke a Zöld szalag elnevezésű mozgalom tegnapi bemutatóján. A civil szerveződést Nagy mellett Kupa Mihály volt pénzügyminiszter, Raskó György agrárközgazdász, Vidmann Mihály, a Magyar Parasztszövetség elnöke és Gyenesei István, a Somogy megyei közgyűlés elnöke indította útjára. VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.