Kormányfővé választása után kiadott állásfoglalásában Koidzumi -- korábbi ígéreteivel összhangban -- hitet tett a mellett, hogy leszámol az LDP frakciói közötti háttéralkuk rendszerével -- tudósít a Reuters. Hangsúlyozta, hogy a gazdasági fellendülés nem képzelhető el átfogó szerkezeti reformok nélkül. Beiktatási beszédében ehhez hozzátette, hogy a gazdasági növekedés és a fiskális reform szerves egységet képez. Utóbbi nem pusztán a költségvetés rendbetételét jelenti, hanem a társadalombiztosítástól kezdve a technológiai haladáson át a kereskedelem és az adórendszer fejlesztéséig sok szempontot magában foglal.
Koidzumi -- közvetlenül saját fennhatósága alatt -- a miniszterelnök közvetlen választását előkészítő testületet készül felállítani. Bizottságot létesít majd a posta, a takarékpénztárak és a biztosítók privatizálására is.
A gazdasági körökben legnagyobb izgalommal várt pénzügyminiszteri kinevezéssel az új kormányfő meglepetést okozott: választása a 79 éves Siokava Maszadzsuróra esett. Siokava az LDP azon frakciójához tartozik, amelyhez Koidzumi is, a parlamentben pedig a költségvetési bizottság tagja. Több mint 30 éves politikai pályafutása alatt azonban volt már közlekedési, közoktatási és belügyminiszter is. Megfigyelők szerint a miniszterelnök éppen nagy tapasztalata miatt dönthetett személye mellett, hiszen a pénzügyminiszternek nem lesz könnyű dolga a megosztott érdekek összeegyeztetésében.
A piacok megelégedésére posztján maradt Janagiszava Hakuo, a pénzügyi szolgáltatások minisztere. Japán történetében most először került nő a külügyi tárca élére Tanaka Makiko, a modern japán politikai rendszert megteremtő Tanaka Kakuei lánya személyében. Az egyik frakcióhoz sem tartozó és az LDP színfalak mögötti politizálását élesen bíráló Tanaka nagy népszerűségnek örvend az országban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.